• ۰ تومان
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

چگونه عنوان بهتری برای سایت وردپرسی مان انتخاب کنیم؟

به خواندن ادامه دهید
آیدین توکلی
۶ سال پیش

چگونه عنوان بهتری برای سایت وردپرسی مان انتخاب کنیم؟

با وجود بیش از یک میلیارد وب سایت فعال، چگونه می خواهید سایت را خود در فضای رقابتی اینترنت پا برجا نگه داشته و بازدید جذب کنید؟ اگر بتوانید با یک عنوان چشم نواز و معرفی کوتاه خلاقانه وارد این فضا شوید، در آن صورت شانس شما برای جذب بازدید کننده و در ذهن ماندن مخاطبان بیشتر خواهد بود.
در این پست ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه استفاده درست از عنوان ها و معرفی کوتاه می تواند سایت شما را در میان این جمعیت انبوه از وب سایت ها متمایز کند. تا آخر مقاله همراه ما باشید.

چگونه عنوان بهتری برای سایت وردپرسی مان انتخاب کنیم؟

چگونه عنوان بهتری برای سایت وردپرسی مان انتخاب کنیم؟

عنوان و معرفی کوتاه سایت اولین مواردی هستند که معمولا بازدید کنندگان آنها را مشاهده می کنند، پس استفاده درست از آنها برای معرفی کاری که انجام می دهید اهمیت زیادی دارد. آیا کاربرد سایت شما صرفا انتشار مطالب دست نوشته است؟ یا می خواهید چیزی را به فروش برسانید؟ می خواهید نمونه کارهای خود را به اشتراک بگذارید؟ کاربرد وب سایت شما چیست؟ این مورد باید به طور آشکار مشخص شده باشد.
عنوان؛ همانطور که خودتان هم می توانید حدس بزنید، درباره موضوع سایت اطلاع رسانی می کند. از این طریق افراد می توانند در فضای اینترنت با دیدن عنوان سایت شما، موضوع آن را فهمیده و در صورت لزوم به سایتتان مراجعه کنند. در طرف مقابل معرفی کوتاه همانند یک بیانیه کوتاه است که مشخص می کند چرا سایت شما وجود دارد و درباره چه موضوعی است.

عنوان سایت

انتخاب عنوان برای وب سایت کاری دشوار است، چراکه اولین برداشتی که بازدید کننده از سایت شما خواهد داشت از طریق عنوان است. به این فکر کنید که عنوان سایتتان نام برند شما است که مردم از طریق آن سایت شما را از دیگر سایت های موجود تشخیص خواهند داد.
برای انتخاب عنوان بهتر، در خصوص فعالیت سایت خود فکر کنید. برای مثال سایت شما در چه موضوعی فعالیت می کند، آیا وبلاگ شخصی است یا یک سایت تجاری؟ هدفی که در سایت دنبال می کنید می تواند در انتخاب عنوان سایت موثر باشد. عنوان مناسب باید مسیرکاری شما را نشان دهد. می خواهید تخصصی را پوشش دهید؟ یا بر روی موضوعی خاص تمرکز خواهید داشت؟ دانستن این موارد و مشخص کردن آنها می تواند شما را در انتخاب عنوان مناسب برای سایت کمک کند.

معرفی کوتاه سایت

انتخاب معرفی کوتاه حتی می تواند سخت تر از انتخاب عنوان باشد، هرچند اهمیت آن بیشتر از عنوان نیست. برای اینکه بتوانید معرفی کوتاه مناسبی برای سایت خود بنویسید:

  • – اگر به وضوح نشان دهنده کاری که انجام می دهید نباشد، باید در برگیرنده عنوان باشد.
  • – باید به موضوع و فعالیت سایت و اهمیت آن اشاره داشته باشد.
  • – باید در برگیرنده کلمات کلیدی باشد تا به گرفتن رتبه مناسب در جستجوها کمک کرده باشد.

با اینکه عنوان سایت باید جالبترین در نوع خود باشد، اما این معرفی کوتاه خواهد بود که هدف اصلی سایت را به مخاطب منتقل خواهد کرد. در صورتی که بازدیدکنندگان متوجه نشوند که چرا سایت شما راه اندازی شده است و چگونه می تواند برای آنها مفید باشد، دیگر از سایت شما بازدید نخواهند کرد.

انتخاب معرفی کوتاه مناسب

website-titles-taglines

معرفی کوتاه تنها باعث جذب بازدید کننده نمی شود، بلکه کمک می کند تا در ذهن آنها نیز بمانید. معرفی کوتاه مناسب می تواند ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • – آنها کوتاه هستند. سعی کنید بیشتر از ۶۰ کاراکتر نشود، چراکه در نتایج جستجوها نیز نشان داده خواهد شد. مختصر بودن بهتر از طولانی و نامفهموم بودن است.
  • – آنها باعث قدرت بخشیدن به عنوان سایت می شوند، بدون اینکه آن را تکرار کنند.
  • – آنها متفاوت و گیرا هستند. شما می خواهید از خودتان درباره جیزهایی بگویید که دیگران هنوز نگفته اند.

فهمیدن اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند بسیار مفید است. چه نوع کاربرانی را می خواهید به خود جذب کنید؟ و چه منفعی برای آنها خواهید داشت؟ دانستن اینها در انتخاب معرفی کوتاهی که در لیست نتایج بتواند برایتان بازدهی داشته باشد، مفید خواهد بود.

چرا عنوان و معرفی کوتاه برای سئو مهم هستند؟

5-WordPress-SEO-Tips-for-Beginners

همانطور که قبل‌تر اشاره کردیم، رقابت زیادی در اینترنت وجود دارد. افراد زیادی اقدام به تولید محتوا کرده و برای اینکه بتوانید توجه افراد را به سمت محتوای خود بکشانید، به مرور سخت شده است. بنابراین عنوان و معرفی کوتاه جذاب که بتواند نظر افراد را به خود جلب کند، در گرفتن ورودی بیشتر کمک فراوانی خواهد کرد.

بهینه سازی سایت

برای اینکه بتوانید در این بستر رقابتی سایت خود را سرپا نگه دارید نیاز به بهینه سازی سایت (سئو) خواهید داشت. از آنجا که موتورهای جستجو بازدید سایت را تامین خواهند کرد باید بتوانید رتبه مناسبی در لیست نتایج جستجوها داشته باشد. موتورهای جستجو برای نمایش نتایج از کلمات کلیدی که افراد جستجو می کنند استفاده می کند، بنابراین محتوای سایت شما نیز باید دربرگیرنده کلمات کلیدی باشد.
باتوجه به اینکه نمی تواند عنوان سایت را پر از کلمات کلیدی بکنید، بهترین راه برای استفاده از آنها قسمت معرفی است. البته مطمئن شوید که آنها مرتبط با محتوای صفحه هستند. با نوشتن توضیحات مرتبط که از لحاظ سئو نیز مناسب باشد می توانید ترافیک بیشتری را از طریق موتورهای جستجو برای سایت خود بگیرید.

نحوه افزودن عنوان و معرفی کوتاه مناسب با سئو

وردپرس از تنظیمات پایه برای عنوان و معرفی کوتاه استفاده می کند. در حقیقت زمانی که شما سایت خود را نصب می کنید این اطلاعات را وارد کرده اید. برای اینکه آنها را تغییر بدهید به پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و از منوی تنظیمات بر روی لینک همگانی کلیک کنید:

و یا می توانید به قسمت نمایش -> شخصی سازی مراجعه کنید تا تغییرات را از آن محل اعمال کنید. در این حالت می توانید تغییرات را بدون ذخیره کردن مشاهده کنید.

البته معمولا در برخی پوسته ها نمایش معرفی کوتاه غیرفعال است که در صورت وجود گزینه فعال سازی می توانید، آن را فعال کنید تا در سایت نشان داده شود.
اما اینها گزینه های مناسبی شاید نباشند. بدین جهت پیشنهاد می کنیم تا از افزونه سئو وردپرس WordPress SEO by Yoast استفاده کنید که می توانید به صورت رایگان از مخزن افزونه های وردپرس آن را دریافت کنید.

WordPress-SEO-by-Yoast-«-WordPress-Plugins

بعد از نصب و فعال سازی افزونه، منوی سئو به به داشبورد وردپرس اضافه خواهد شد که می توانید از قسمت عنوان ها & متا برای نوشته و صفحات سایت خود عنوان های مناسب با سئو ایجاد کنید. همچنین این صفحه جعبه ابزاری را به قسمت ارسال نوشته و برگه ها ایجاد می کنید که از طریق آن می توانید قسمت توضیحات و عنوان را سفارشی سازی کنید.

جمع بندی

برای اینکه بتوانید سایت خود را از دیگر سایت ها متمایز ساخته و بازدیدها را به سمت سایت خود هدایت کنید نوشتن عنوان و توضیحات کوتاه بسیار مهم و الزامی است. باتوجه به نکاتی که در این پست گفته شد، اکنون دیگر نوشتن عنوان و توضیحات نباید برایتان سخت باشد، بلکه می تواند یک کار راحت و لذت بخش نیز باشد. در صورتی که برای نوشتن عنوان و معرفی کوتاه ایده های جالب دارید می توانید از طریق دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

این پست هیچ دیدگاهی ندارد.

افزودن دیدگاه