• ۰ تومان
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نمایش آخرین مطالب در وردپرس بدون نیاز به افزونه

به خواندن ادامه دهید
آیدین توکلی
۵ سال پیش

نمایش آخرین مطالب در وردپرس بدون نیاز به افزونه

می خواهید آخرین مطالب سایت وردپرس خود را در قسمتی از قالب سایتتان لیست کنید؟ نمایش آخرین مطالب در سایت و لیست کردن آنها ، به کاربر سایت شما کمک می کند تا مطالب جدید را سریعتر و راحت تر مشاهده کند. شما می توانید آخرین مطالب سایتتان را در ستون کناری ، انتهای متن مطالب سایت و بین متن مطالب سایت یا فوتر سایتتان نمایش دهید. در این مقاله نمایش آخرین مطالب در وردپرس را از دو روش کد نویسی و ابزارک توضیح خواهیم داد.

۱. از طریق ابزارک ها

در این روش به راحتی از طریق بخش نمایش > ابزارک ها ، می توانید ابزارک نوشته های تازه وردپرس را به محل دلخواه ابزارک خود اضافه کنید.

اگر هنوز سر در گم هستید و نمی دانید چطور ابزارک های وردپرس را مدیریت کنید و اصلا ابزارک چیست! اینجا کلیک کنید و اگر اصلا قالب شما از ابزارک پشتیبانی نمی کند آموزش افزودن ابزارک به قالب وردپرس را ببینید.

۲. از طریق کد نویسی (بدون نیاز به افزونه)

همچنین با استفاده از یک کد بسیار ساده php می توانید آخرین مطالب وردپرس را در هر کجای سایتتان نمایش دهید. کافیست کد زیر را در محل دلخواه خود در قالب سایتتان کپی کنید تا آخرین نوشته ها همانجا برای شما نمایش داده شود.

از بخش نمایش > ویرایشگر وارد ویرایشگر قالب سایتتان شده و فایل دلخواه خود را برای ویرایش باز کنید. مثلا اگر می خواهید در سایدبار (ستون کناری) سایتتان ، آخرین مطالب نمایش داده شود. پس فایل sidebar.php را باز کنید. حالا کد زیر را در این فایل قرار دهید:

<ul>
 // Define our WP Query Parameters by webnma.com
 <?php $the_query = new WP_Query( 'posts_per_page=5' ); ?>

// Start our WP Query by webnma.com
 <?php while ($the_query -> have_posts()) : $the_query -> the_post(); ?>

// Display the Post Title with Hyperlink by webnma.com
 <li><a href="<?php the_permalink() ?>"><?php the_title(); ?></a></li>

// Display the Post Excerpt by webnma.com
 <li><?php the_excerpt(__('(more…)')); ?></li>

// Repeat the process and reset once it hits the limit by webnma.com
 <?php
 endwhile;
 wp_reset_postdata();
 ?>
 </ul>

تعداد مطالب نمایش داده شده را می توانید با تغییر عدد ۵ در عبارت posts_per_page=5 تغییر دهید. مثلا اگر می خواهید ۱۰ مطلب نمایش داده شود، ۵ را به ۱۰ تغییر دهید.

موفق باشید.

این پست هیچ دیدگاهی ندارد.

افزودن دیدگاه