• ۰ تومان
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نحوه بهینه سازی ساختار پیوندهای یکتا در وردپرس

به خواندن ادامه دهید
آیدین توکلی
۶ سال پیش

پیوندهای یکتا همان آدرس (url) نوشته ها و صفحات سایت هستند و موتورهای جستجو از آنها برای شناسایی صفحات و مرتبط بودن شان با جستجوها استفاده می کنند، از این رو برای سئو نیز مهم هستند. در این پست روش های بهینه سازی ساختار پیوندهای یکتا را بررسی خواهیم دارد. برای افرادی که تازه سایت خود را راه اندازی کرده اند، این تغییرات می تواند بهتر باشد. البته سایت هایی از قبل فعالیت داشته و در موتورهای جستجو نیز ایندکس شده اند می توانند با ریدایرکت ۳۰۱ بدون مشکل تغییرات را اعمال کنند.

متداول ترین ساختارهای پیوند یکتا کدام ها هستند؟

پیوندهای یکتا

پیوندهای یکتا

در تئوری، وردپرس امکان استفاده از ده نوع ساختار پیوند یکتا را فراهم کرده است اما در واقعیت اکثر وب سایت های وردپرسی از پنچ نوع: نام نوشته، روز و نام، دسته و نام، ماه و نام نوشته استفاده می کنند؛ که به طور مختصر به بررسی هریک می پردازیم.

نام نوشته

امروزه نام نوشته (/%postname%/) به دلیل کوتاه و مناسب بودن بیشتر از نوع های دیگر استفاده می شود، چراکه به خاطر سپاری این نوع لینک ها نیز راحت تر می باشد. باتوجه به اینکه در ساختار نام نوشته تاریخ انتشار وجود ندارد، برای محتواهایی که برای مدت طولانی می توانند استفاده شوند مناسب هستند.
اکثر افراد براین باور هستند که نام نوشته بهترین ساختار برای پیوندهای یکتا است و برای سئو نیز بسیار مناسب است، اما به یاد داشته باشید که هم اکنون اکثر وب سایت های وردپرسی از چنین ساختاری استفاده می کنند، بنابراین فکر نکنید که این ساختار برایتان نتایج ایده آل به همراه خواهد داشت.

روز و نام

ساختار رایج دیگر برای پیوندهای یکتا روز و نام نوشته (/%year%/%monthnum%/%day%/%postname%/) است. در این حالت، در آدرس صفحات سال، ماه و روز انتشار محتوا وجود خواهد داشت که برای سایت هایی که در طول روز چندین محتوا منتشر می کنند گزینه مناسبی است.

دسته بندی و نام نوشته

دسته و نام (/%category%/%postname%/) در سایت هایی که بر اساس دسته ها بنا شده اند، کار بررسی صفحات سایت برای کاربران را آسان می کند. در صورتی که می خواهید از این حالت برای پیوندهای یکتا استفاده کنید، حواستان باشد تا نامک دسته ها را کوتاه وارد کنید. این نوع ساختار نیز به دلیل وجود کلمات کلیدی در آدرس می تواند برای سئو سایت مناسب باشد.
البته ناگفته نماند که با انتخاب این ساختار دیگر دسته نوشته ها را نمی توانید تغییر بدهید، چون ممکن است دیگر وب سایت ها به نوشته ها لینک داده باشند.

ماه و نام

از دیگر ساختارهای رایج برای پیوند یکتا ماه و نام (/%year%/%monthnum%/%postname%/) می باشد که از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به روز و نام دارد.

ساختار دلخواه

گزینه ساختار دلخواه این امکان را می دهد تا پیوندهای یکتا را براساس نیاز سایت خود ایجاد کنید. از ساختارهای متداول که در این حالت استفاده می شوند می توان به نمایش نام نوشته (/%postname%/) و (/%post_id%/%postname%/) جهت نمایش شناسه پست و نام نوشته اشاره کرد.

 

برای پیوندهای یکتای وردپرس از کدام ساختار باید استفاده کرد؟

در ساختارهای فوق همگی برای سئو مناسب بوده و مورد مهم برای انتخاب یکی از آنها به عنوان ساختار پیوندهای یکتا بستگی به موضوع سایت شما دارد. تنها موردی که باید به خاطر داشته باشید استفاده از کلمات کلیدی در ساختار لینک ها می باشد و برای کاربردهای دیگر مانند به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی مناسب باشند.
همچنین اگر سایت شما از بازدید بسیار بالایی برخوردار باشد، بهتر است از ساختاری استفاده کنید که در آن سال و ماه نوشته وجود داشته باشد. وردپرس برای نمایش نوشته ها پایگاه داده را برای پیوند یکتا جستجو می کند و این کار در کل پایگاه داده صورت خواهد گرفت. از این مورد تا زمانی که سایت شما از ترافیک بالایی برخوردار نباشد، مشکلی به وجود نخواهد آورد؛ اما با افزایش بازدیدهای سایت می تواند در کارایی و سرعت سایت اثر منفی بگذارد.
با تمام این حرف ها می توان گفت که ساختارهای پیوندها در وردپرس همگی از لحاظ سئو مناسب می باشند، و انتخاب گزینه مناسب براساس موضوع سایت و سلیقه شخصی مدیران سایت ها صورت می گیرد. شما از چه نوع ساختاری استفاده می کنید؟ از بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

ویژگی های منحصر بفرد وردپرس

این پست هیچ دیدگاهی ندارد.

افزودن دیدگاه