دوستان اگر این قالب رو میخواین برای توضیحات بیشتر اینجا رو کلیک کنید

غیرفعال سازی بخش جستجو وردپرس با افزونه Disable Search

بخش جستجوی وردپرس یکی از بخش های مهم‌و کاربردی سایت می باشد که توسط آن کاربران قادر به دسترسی به مطالب مورد نیاز خود در کمترین زمان ممکن خواهند بود و دیگر نیازی به یافتن مطلبی خاص در میان مطالب سایت نخواهند داشت؛ اما با این حال کاربرانی نیز وجود دارند که نیاز به غیرفعال سازی بخش جستجو در سایت وردپرسی خود خواهند بود تا کاربران قادر به سرچ در سایت وردپرسی آنها نباشند. در‌این مطلب قصد معرفی آموزش وردپرس را داریم که توسط آن قادر به غیرفعال سازی بخش جستجو در سایت وردپرسی خود از دو طریق افزونه و کد خواهید بود. در ادامه با ما و آموزش غیرفعال سازی جستجوی وردپرس با افزونه Disable Search همراه باشید.

غیرفعال سازی بخش جستجو وردپرس با افزونه Disable Search

غیرفعال سازی بخش جستجو وردپرس با افزونه Disable Search

در این بخش با استفاده از افزونه Disable Search می خواهیم آموزش دهیم که چگونه می توان بخش جستجوی سایت را غیرفعال نمود. برای استفاده از این افزونه ابتدا اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خود نمایید. پس از نصب افزونه، نیازی به تنظیمات خاص نخواهید داشت و به صورت خودکار قابلیت جستجوی وردپرس در سایت غیرفعال خواهد شد.

کد غیرفعال سازی بخش جستجوی وردپرس

روش دیگری که در این بخش می خواهیم معرفی کنیم، استفاده از قطعه کدی برای وردپرس می باشد. برای اینکار قطعه کد زیر را به فایل Function.php قالب خود اضافه کنید تا نتیجه کار را ببینید:

function mrcode_filter_query( $query, $error = true ) {
 if ( is_search() ) {
 $query->is_search = false;
 $query->query_vars[s] = false;
 $query->query[s] = false;
// show error
 if ( $error == true )
 $query->is_۴۰۴ = true;
 }
 }
add_action( 'parse_query', 'mrcode_filter_query' );
 add_filter( 'get_search_form', create_function( '$a', "return null;" ) );

با درج کد بالا بخش جستجوی وردپرس غیرفعال می شود.

نتیجه گیری: برخی از کاربران در سایت وردپرس نیاز به غیرفعال سازی بخش جستجو دارند که در این مطلب اقدام به آموزش غیرفعال سازی جستجوی وردپرس با افزونه Disable Search نمودیم.

دانلود فایل ها

این پست هیچ دیدگاهی ندارد.

افزودن دیدگاه