• ۰ تومان
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

افزونه اختصاصی برای سایت وردپرسی خودتان بسازید!

به خواندن ادامه دهید
آیدین توکلی
۷ سال پیش

سلام، حتما شما هم تاحالا هک ها و کدهای وردپرس زیاد سر و کار داشتین ، دیدین بیشتر وقتها برای استفاده از این کدها باید اونها رو درون فایل functions.php قالب فعال سایت خودتون قرار بدین. اما هنگام تغییر پوسته سایت وردپرس خودمون باید چیکار کنیم، یعنی بگیم روز از نو و روزی از نو و بشینیم دوباره همه اون کدها رو به قالب جدید منتقل کنیم!!؟ به نظرتون میشه فایل functions.php رو بهینه کرد؟

wordpress-code-image

افزونه اختصاصی برای سایت وردپرسی

تو این آموزش قصد دارم با یه روش خیلی ساده بهتون یاد بدم یه افزونه اختصاصی برای سایت وردپرسی خودتون بسازید و دیگه نگران تعویض قالب سایت و یا حتی نگران خرابی فایل functions خودتون نباشین.

اما افزونه اختصاصی چیه و چیکار میکنه؟

وقتی اسم افزونه به میان می آد یعنی یه سری کد که به صورت مجزا از قالب و پوسته وردرپس اجرا میشن. کار افزونه اختصاصی که ما میخوایم ایجاد کنیم این هست که می آیم و کدهای که به فایل functions.php اضافه میکنیم رو در این افزونه کنار هم میچینیم و اونهارو از قالب به صورت مجزا اجرا میکنیم.

حالا بریم سراغ ساخت افزونه برای سایت خودمون :

در اولین گام یک پوشه با هر عنوانی که دوست دارین ایجاد کنید. بعدش یک فایل با پسوند .php و هم نام پوشه ای که ساخته بودین رو ایجاد کنید. (میتونید یه فایل ساده متنی یا همون .txt بسازین و پسوندش رو به PHP تغییر بدین)

حالا این کدهارو داخل اون کپی کنید.

<?php
/*
Plugin Name: Site Plugin for example.com
Description: Site specific code changes for example.com
*/
/* Start Adding Functions Below this Line */

     Insert Code OF Functions.php

/* Stop Adding Functions Below this Line */
?>

الان بجای عبارت قرار گرفته مقابل Plugin Name یک عنوان و به جای عبارت قرار گرفته در قسمت Description هم چند کلمه توضیح برای افزنه اختصاصی خودتون بنوسید و آخر کدهایی از فایل functions.php که میخواین به صورن مستقل اجرا بشن رو در به جای Insert Code OF Functions.php درج و فایل رو سیو کنید و این پوشه رو به پوشه مربوط به پلاگین های وردپرس خودتون کپی کنید.

به همین راحتی تونستین یه افزونه اختصاصی برای خودتون درست کنید.

این پست هیچ دیدگاهی ندارد.

افزودن دیدگاه