• ۰ تومان
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آیا نصب افزونه های زیاد روی سرعت سایت شما تاثیر گذار است؟

به خواندن ادامه دهید
آیدین توکلی
۵ سال پیش

آیا نصب افزونه های زیاد روی سرعت سایت شما تاثیر گذار است؟

افزونه های وردپرس به شما اجازه می دهد تا بتوانید ویژگی هایی به سایتتون اضافه کنید اما بر سرعت وب سایت شما تاثیر می گذارد. در اینجا ما شرح خواهیم داد که چگونه شما می توانید آنها را موثرتر کنترل کنید.

افزونه های وردپرس چطور کار می کنند؟

افزونه های وردپرس شبیه برنامه هایی هستند برای سایت وردپرس شما،می توانید آنها را نصب کنید و ویژگی های بیشتری  به وب سایت وردپرس اضافه کنید،مانند فرم تماس،گالری تصاویر یا فروشگاه تجاری.وقتی شخصی وب سایت شما را مشاهده می کند وردپرس در مرحله اول هسته فایل ها بارگذاری می کند و سپس همه افزونه های فعال شما را بارگذاری می کند.

چگونه افزونه ها می توانند در زمان بارگذاری سایت تاثیر بگذارند؟

هر افزونه وردپرس تابع و ویژگی های مختلفی ارائه می دهد.تعدادی افزونه ها باعث می شود پایگاه داده در back-end فراخوانی شود،در حالی که دیگران محتویات در front-end بارگذاری می کنند،مانند شیوه نامه های CSS ،فایل های جاوا اسکریپت،تصاویر و غیره.

ساخت پرس و جو های پایگاه داده و بارگذاری افزونه محتویات تا زمان بارگذاری سایت شما و اینکه بیشتر افزونه ها درخواست HTTP برای بارگذاری محتویات ایجاد می کنند شبیه اسکریپت ها،CSSو تصاویر.هر درخواست زمان بارگذاری صفحه سایت را افزایش می دهد.هنگامی که به درستی انجام شده باشد،تاثیر عملکرد اغلب بیش از حد قابل توجه نیست.با این حال،اگر شما از چندین افزونه استفاده می کنید که تعداد زیادی درخواست های http برای بارگذاری فایل ها و محتویات ایجاد می کنند،سپس آنها بر عملکرد و تجربه کاربر تاثیر خواهد گذاشت.

چگونه فایل های لود شده توسط افزونه های وردپرس را بررسی کنیم؟

در اینجا می بینیم که چگونه افزونه ها در زمان بارگذاری صفخات شما تاثیر می گذارد ،شما نیاز دازید بررسی کنید فایل های لود شده توسط افزونه های وردپرس.وجود دارد بسیاری ابزار که شما می توانید استفاده کنید از اشکال برای این خروجی،شما می توانید استفاده کنید از ابزار توسعه دهنده مرورگر،به سادگی شما می توانید وب سایتتون مشاهده کنید و در مرورگر خود کلیک راست کرده و inspect انتخاب کنید در این صورت پنل ابزار های توسعه دهنده باز خواهد شد.

سپش شما با کلیک درتب network میتوانید مجددا وب سایتتون بارگذاری کنید،. به عنوان بارگذاری مجدد صفحه، شما قادر خواهید بود ببینید که چگونه هر فایل در مرورگر شما لود می شوند.

شما همچنین می توانید از ابزار های شخص ثالث مانند Pingdom و GTmetrix استفاده کنید. از جمله اطلاعات مفید دیگران،این ابزارها همچنین همه فایل های که بارگذاری کردید را نمایش خواهد داد و اینکه چه مقدار زمان هنگام بارگذاری مصرف کردید را نیز نمایش خواهد داد.

چه تعداد افزونه بیشتر استفاده می شوند؟
در اینجا شما فایل هایی که لود می شوند میبینید،ممکن برای شروع بپرسید که چه مقدار افزونه من باید در سایتم استفاده کنم؟ پاسخش درواقع بستگی به مجموعه افزونه هایی که در وب سایتتون استفاده کردید.یک افزونه بد می تواند ۱۲ فایل بارگذاری کند در حالی که چند افزونه خوب تنها یک جفت فایل های اضافی اضافه خواهد کرد،همه افزونه های بهینه سعی می کنند فایل هایی که شما لود کردید حفظ کنند.با این حال همه افزونه های توسعه دهنده ها دقیق نیستند،تعدادی افزونه ها  فایل ها روی هر صفحه تک بارگذاری می کنند حتی وقتی شما به این فایل ها نیاز ندارید.اگر شما  از همه افزونه ها استفاده کردید بر عملکرد سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.

چگونه افزونه ها را کنترل کنیم؟

مهمترین چیزی که شما در سایت وردپرس می توانید انجام دهید این است که فقط از افزونه هایی استفاده کنید که کد شده باشند،اگر یک افزونه وردپرس پیدا کردید که  بر بارگذاری سایت شما  تاثیر گذار باشد ،سپس جستجو کنید یک پلاگین بهتر که شبیه افزونه باشد اما بهتر،بعد شما نیاز دارید از caching و CDN برای بهبود بیشتر عملکرد و سرعت سایت استفاده کنید. مثلا افزونه wp rocket

عوامل دیگری که باید در هاستینگ وب سایتتون در نظر بگیرید،اگر سرور هاست شما به درستی بهینه سازی نشده است سپس زمان پاسخگویی سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد،این به این معنی است که نه تنها پلاگین، بلکه عملکرد کلی سایت شما کندتر خواهد شد ،اطمینان حاصل کنید که شما از یکی از بهترین هاستینگ های وردپرس استفاده می کنید.

بهینه سازی افزونه وردپرس به صورت دستی

کاربران پیشرفته وردپرس باید سعی کنند مدیریت کنند که چگونه افزونه های وردپرس ،فایل ها در سایت آنها بارگذاری می شود،انجام این کار نیاز به دانش برنامه نویسی و برخی از مهارت های اشکال زدایی می باشد. روش مناسب برای بارگذاری اسکریپت ها و شیوه نامه در وردپرس توسط تابع wp_enqueue_style and wp_enqueue_script مورد استفاده قرار می گیرد.بیشتر افزونه وردپرس توسعه دهنده ها برای بارگذاری فایل های افزونه از اینها استفاده می کنند، وردپرس همچنین با تابع آسان،اسکریپت ها و شیوه نامه را لغو می کند.

با این حال اگر شما بارگذاری این اسکریپتها و شیوه نامه را غیر فعال کنید سپس افزونه های شما شکسته خواهد شدو بدرستی کار نمیکنند. برای تعمیر افزونه به کپی و جایگذاری اسکریپت ها و استایل داخل فایل های جاوا اسکریپت و شیوه نامه قالب نیاز خواهید داشت،به این ترتیب شما قادر به بارگذاری همه آنها یک مرتبه، به حداقل رساندن درخواست های HTTP و به طور موثر کاهش زمان لود صفحه خود خواهید بود.

غیرفعال کردن شیوه نامه افزونه در وردپرس
در مرحله اول شما نیاز دازید نام یا مدیر شیوه نامه را پیدا کنید که می خواستید لغو کنید.شما می توانید با استفاده از ابزار inspect مرورگر خود آن را تعیین کنید.

پس از پیدا کردن مدیریت شیوه نامه، شما می توانید با اضافه کردن این کد به فایل functions.php قالب خود یا یک افزونه سایت مشخص،لغو کنید.

شما می توانید بسیاری از style ها را همانطور که خواستید درون این تابع باشد٬ مجددا لغو کنید.به فرض مثال ،اگر شما بیشتر از یک افزونه دارید و شیوه نامه لغو کردید سپس شما می توانید مانند شکل زیر عمل کنید.

به خاطر داشته باشید،لغو کردن این شیوه نامه ها بر ویژگی های افزونه وب سایت شما  تاثیر گذار خواهد بود.شما نیاز دارید محتویات هر شیوه نامه که شما لغو کردید کپی کنید و در شیوه نامه پوسته وردپرس خود جایگذاری کنید یا آن را به عنوان CSS سفارشی اضافه کنید.

غیر فعال کردن جاوا اسکریپت های افزونه در وردپرس

مانند شیوه نامه شما نیاز خواهید داشت مدیر استفاده شده توسط فایل های جاوا اسکریپت برای لغو کردن آنها پیدا کنید.با این حال،مدیر با استفاده از ابزار inspect پاک نخواهد کرد.بهتر است شما درون فایل های افزونه جستجو کنید ،مدیر استفاده شده توسط افزونه برای بارگذاری یک اسکریپت پیدا کنید.روش دیگری برای پیدا کردن همه مدیریتها استفاده شده توسط افزونه ها با اضافه کردن کد زیر داخل فایل  functions.php  قالب شما وجود دارد.

سپس می توانید از شورت کد [pluginhandles] برای نمایش دادن لیست افزونه مدیریت اسکریپت استفاده کنید.

حال که شما مدیریت اسکریپت دارید براحتی می توانید با استفاده از کد زیر آنها را لغو کنید.

همچنین می توانید کد زیر برای غیر فعال کردن اسکریپت ها استفاده کنید.

بارگذاری اسکریپت ها تنها روی صفحات خاص

در اینجا شما نیاز خواهید داشت یک اسکریپت افزونه روی یک صفحه خاص در وب سایت خود بارگذاری کنید.در این روش اسکریپت باقیمانده در تمام صفحات دیگر سایت شما غیر فعال می شود و تنها زمانی که نیاز دارید بارگذاری می شود.با استفاده از کد زیر اسکریپت ها در صفحات خاص بارگذاری می شوند.

این کد اسکریپت فرم تماس ۷ را روی تمام صفحات به غیر از صفحه تماس غیر فعال می کند.

ما امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود.

 

این پست هیچ دیدگاهی ندارد.

افزودن دیدگاه