غیرفعال کردن ورود با ایمیل در وردپرس

سلام خدمت دوستان عزیز

همان طور که می دانید برای ورود به یک سایت وردپرسی شما می توانید از یوزرنیم و ایمیل خودتان استفاده کنید و در نهایت با وارد کردن پسوورد وارد سایت شوید. خیلی از سایت ها می خواهند این ویژگی را در وردپرس ۴.۵ غیر فعال کنند. در حقیقت به کاربر اجازه ی ورود با یکی از این دو را بدهند تا سایت خود را رسمی تر جلوه دهند. در این آموزش نیز قصد داریم تا غیرفعال کردن ورود با ایمیل را برایتان آموزش دهیم. این آموزش نیز بسیار ساده است و تنها کافیست یک تکه کد را در فایل مربوطه ی خودتان در وردپرس کپی کنید.

غیرفعال کردن ورود با ایمیل در وردپرس

این کار را هم می توانید با پلاگین و هم میتوانید با کپی کردن کد در یک فایل از سایت انجام دهید:

  • غیرفعال کردن ورود با ایمیل در وردپرس با افزونه:

ابتدا باید افزونه ی مورد نظر را لینک دانلود ان را در مخزن وردپرس در اخر همین نوشته برایتان قرار دادیم را دانلود و پس از نصب و فعال سازی آن از سایت خود خارج شوید و ورودتان را با ایمیل امتحان کنید.

همان طور که می بینید با یک ارور مواجه می شوید که حتما باید از یوزرنیم بجای ایمیل استفاده کنید. این افزونه خارج از باکس عمل می کند و پس از نصب و فعال سازی نیاز به تنظیمات خاصی ندارد. تنها برای دوباره غیر فعال کردن این خاصیت کافیست افزونه را غیرفعال کنید.

  • غیرفعال کردن ورود با ایمیل در وردپرس بصورت دستی:

در این روش ابتدا به ویرایشگر سایت خودتان بروید و فایل function.php را باز کرده و کد زیر را به انتهای کدهای آن اضافه کنید.

remove_filter( 'authenticate', 'wp_authenticate_email_password', ۲۰ );
موفق باشید…

به زودی در این مکان تب زیبا برای لینک های دانلود قرار میگیرد

دانلود از صفحه افزونه

منبع : webnma.com

خشایار توکلی

وب نما با هدف ایجاد یک مرجع کامل در زمینه آموزش وردپرس ، افزونه وردپرس و قالب وردپرس از سال 1394 پا به عرصه وب گذاشت. ما در وب نما سعی می کنیم همواره به نیاز های شما کاربران عزیز در زمینه وردپرس فارسی پاسخ دهیم.قصد داریم به شما کمک کنیم تا سایتی پر قدرت راه اندازی کنید و تبدیل به مشتری همیشگی ما شوید.

اضافه کردن دیدگاه

تماس با ما

جهت تماس با مدیر وب سایت با شماره 09307957745 در تماس باشید یا به این ایمیل webnma.com@gmail.com پیام دهید